Suche nach Stellenangeboten KRONOSPAN

Manager Producție/Production Manager

Vacancy details

General information

Location

Brasov

Reference

2024-12187

Position description

Job title

Contract type

Full-time

About us

Kronospan este lider mondial în producția de plăci pe bază de lemn, cu o tradiție de peste 127 de ani și 40 de fabrici care deservesc 123 de țări din întreaga lume. Cu un portofoliu impresionant de produse, am înțeles, de-a lungul timpului, că între calitatea produselor noastre și cea a oamenilor pe care îi angajăm există o legatură strânsă. Cei 18.000 de membri ai echipelor Kronospan din toată lumea sunt motivația pentru care avansăm constant, atât tehnologic cât și profesional – de aceea, căutăm să ne completăm echipa cu competențe dovedite, dar mai ales cu colegi motivați.

Main duties and responsibilities

În acest moment suntem în căutarea unui nou coleg care să se alăture echipei Kronospan Trading din poziția de Manager Producție.
Responsabilități:

Principalele tale provocări:

 Coordonarea şi asigurarea întregului proces de producţie în vederea realizării producţiei planificate, în conformitate cu obiectivele, programul şi standardele de calitate ale firmei;
 Planifică activitatea de producţie în secţiile de fabricaţie în funcţie de planul de producţie stabilit, pentru a asigura realizarea integrală a indicatorilor cantitativi şi calitativi stabiliţi;
 Asigură funcţionarea corespunzatoare a firmei din punct de vedere tehnic şi managerial în conformitate cu politicile şi strategia de producţie a firmei;
 Organizează şi coordonează întregul proces de elaborare şi aplicare a celor mai bune soluţii tehnice şi economice pentru lucrările de investiţii, pentru activitatea de întretinere şi reparare a utilajelor şi instalaţiilor;
 Găsește cele mai bune soluții de creştere a productivităţii muncii, de mărirea eficienţei şi a timpului de utilizare a utilajelor şi de reducere a costurilor;
 Întocmește și urmărește îndeplinirea bugetului de producție lunar și anual;
 Urmărește în detaliu costurile de producție și îndeplinirea targetelor;
 Elaborează proiectul planului de investiţii, în conformitate cu prevederile bugetului;
 Stabileşte conform structurii organizatorice şi a ROI sarcinile şi responsabilităţile personalului din subordine;

Requirements

Cerințe:

Pentru a avea succes ai nevoie de:

 Studii superioare tehnice, inginerie, management sau alt domeniu relevant;
 Experință de minim 5 ani în activitatea de producţie, din care minimum 3 ani în poziţii manageriale, ideal în domeniul industriei și prelucrării lemnului;
 Abilități foarte bune de leadership, comunicare, organizare și planificare;
 Fluent limba engleză sau germană nivel avansat (scris şi vorbit);
 Abilitati de analiză și planificare strategică;
 Disponibilitate pentru deplasări;

What we offer

Beneficii:

De ce să te alături echipei noastre:

 Pachet salarial competitiv;
 Oportunități de dezvoltare profesională într-o companie multinațională de top;
 Mediu de lucru dinamic și provocator;
 Acces la programe de training și dezvoltare continuă.