Suche nach Stellenangeboten KRONOSPAN

Operator sectionare / Cut to size for customers

Vacancy details

General information

Location

Sebes

Reference

2024-11869

Position description

Job title

Contract type

Full-time

About us

Kronospan este lider mondial în producția de plăci pe bază de lemn, cu o tradiție de peste 127 de ani și 40 de fabrici care deservesc 123 de țări din întreaga lume. Cu un portofoliu impresionant de produse, am înțeles, de-a lungul timpului, că între calitatea produselor noastre și cea a oamenilor pe care îi angajăm există o legatură strânsă. Cei 18.000 de membri ai echipelor Kronospan din toată lumea sunt motivația pentru care avansăm constant, atât tehnologic cât și profesional – de aceea, căutăm să ne completăm echipa cu competențe dovedite, dar mai ales cu colegi motivați.

Main duties and responsibilities

Responsabilități:

Principalele tale provocări vor fi:

Asigurarea funcţionării continue şi optime a liniei de secţionare;
Alimentarea continuă a liniei cu plăci pentru secţionare;
Respectă procedurile de lucru in ceea ce privește buna funcționare a liniei de secţionare;
Urmăreşte şi verifică în permanenţă calitatea plăcilor brute şi secţionate, execută periodic şi de câte ori este cazul contolul vizual al plăcilor secţionate, controlează periodic dacă dimensiunile plăcilor rezultate în urma secţionării corespund cu planul de producţie şi cu fişa tehnica;
Intervine în cel mai scurt timp posibil asupra dereglărilor sau defectiunilor aparute de-a lungul liniei de sectionare, pentru inlaturarea lor, eventual repune linia in functiune (daca aceasta este oprita).

Requirements

Cerințe:

Pentru a avea succes vei avea nevoie de:

Studii medii;
Cunostinte operare PC;
Spirit de echipa;
Seriozitate, persoana responsabila;
Disponibilitate de a lucra pe ture/schimburi.

What we offer

Beneficii:

Câteva motive pentru care să te alături echipei noastre:

 Salariu motivant;
 Primă de prezență – apreciem implicarea ta!
 Bonus de performanță – încurajăm și premiem performanța!
 Spor de 5% pentru minim 3 ani vechime în muncă – rasplătim experiența ta de până acum!
 Tichete de masă de 40 lei / zi;
 Transport asigurat sau decontat conform politicilor companiei – cautăm soluții pentru ca tu să faci parte din echipa noastra!
 Prima de recomandare – te incurajăm să contribui la formarea echipei noastre!
 Abonament medical – sănătatea ta este și una din prioritățile noastre!
 Posibilitate de dezvoltare profesională continuă;
 Parte a unei echipe dinamice în continuă dezvoltare.