Specjalista ds. zakupów chemii / Chemical Purchasing Specialist

Lokalizacja

Szczecinek

Nr referencyjny

2023-9209

Opis stanowiska

Rodzaj zatrudnienia

Pełny etat

O nas

Jesteśmy wiodącym producentem płyt drewnopochodnych z 125-letnią historią sukcesu, posiadającym ponad 50 zakładów na całym świecie. Jako biznes stawiamy na ciągły rozwój i obecnie realizujemy nowe projekty w obszarze produkcji, logistyki i sprzedaży. Naszym celem jest dalsza ekspansja zarówno rynku krajowego, jak i eksportowego, poprzez oferowanie najnowszych osiągnięć w portfolio produktowym. Dlatego poszukujemy kompetentnych menedżerów i specjalistów, których cechuje pasja i ambicja w dążeniu do osiągania założonych celów.

Twój zakres obowiązków:

• Efektywne zarządzanie powierzoną kategorią zakupową i portfolio dostawców.
• Tworzenie strategii zakupowej w ramach zarządzanej kategorii surowców chemicznych.
• Negocjowanie warunków handlowych i umów z dostawcami.
• Ścisła współpraca z R&D i technologami.
• Wspieranie lokalnego działu zakupów (tylko w obszarze chemii).
• Aktywny udział w analizie rynku i poszukiwaniu nowych źródeł dostaw.
• Weryfikacja i ocena dostawców, umów i warunków współpracy.
• Sporządzanie projektów umów.
• Inicjowanie projektów oszczędnościowych.

Nasze wymagania:

• Gotowość do pracy stacjonarnej.
• Wykształcenie wyższe.
• Min. 2-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w branży chemicznej lub produkcyjnej.
• Dobra znajomość języka angielskiego – umożliwiająca swobodne prowadzenie negocjacji (warunek konieczny).
• Znajomość pakietu MS Office i środowiska ERP.
• Umiejętność rozwiązania problemów i pracy pod presją czasu.
• Wysokie umiejętności komunikacyjne i analityczne.

Co oferujemy

• Pracę w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży.
• Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego
• Atrakcyjny system nagród miesięcznych.
• Opiekę mentora podczas procesu onboardingu.
• Rozwój wewnątrz organizacji w ramach rekrutacji wewnętrznych.
• Program poleceń pracowniczych.
• Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę.

#LI-DNI