Głowny/a Ksiegowy/a / Chief Accountant K/M

Lokalizacja

Mielec

Nr referencyjny

2023-11125

Opis stanowiska

Rodzaj zatrudnienia

Pełny etat

O nas

Firma Silva Sp. z o.o. zajmuje się transportem, zakupem, dystrybucją i przerobem surowca drzewnego. Ideą naszej pracy jest kompleksowa obsługa obszarów związanych z bezpośrednim wytwarzaniem odpadów w procesach produkcyjnych i magazynowych. Rozwijając się umiejętnie łączymy ekologię oraz wymagania stawiane przez prawo i ekonomię. Naszym celem jest dalszy rozwój poprzez oferowanie usług najwyższej jakości. W tym celu poszukujemy zespołu wysoko wykwalifikowanych menedżerów i specjalistów. Nasi kandydaci powinni mieć pasję do tego, co robią i silną ambicję do osiągnięcia najwyższego poziomu wydajności pracy.

Twój zakres obowiązków:

• Odpowiedzialność za terminowe przygotowanie deklaracji podatkowych;
• Przygotowanie miesięcznej kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych, kontrola i akceptacja deklaracji VAT oraz JPK_VAT;
• Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości i wg. Międzynarodowych standardów rachunkowości;
• Sporządzanie budżetów miesięcznych i rocznych oraz kontrola ich wykonania;
• Przygotowanie i wysyłanie wymaganych raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych;
• Nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg oraz obiegiem dokumentów księgowych, bieżąca kontrola kosztów, akceptacja delegacji pracowników;
• Udział w inwentaryzacjach towarów handlowych, wyjaśnianie różnic inwentaryzacyjnych oraz wyceny stanów magazynowych;
• Przygotowanie prognoz przepływów pieniężnych w firmie;
• Odpowiedzialność za terminowe regulowanie zobowiązań i kontrolę płynności finansowej;
• Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi;
• Współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw;
• Przygotowywanie sprawozdań statystycznych (NBP, GUS);
• Aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości.

Nasze wymagania:

• Doświadczenie w obszarze księgowości (mile widziane w branży transportowej);
• Wykształcenie wyższe kierunkowe;
• Gotowość do pracy stacjonarnej;
• Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych;
• Znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości będzie dodatkowym atutem;
• Umiejętność współpracy z instytucjami finansowymi;
• Mile widziana znajomość zagadnień związanych ze specjalnymi strefami ekonomicznymi, dotacjami i decyzjami o wsparciu;
• Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel;
• Mile widziana znajomość języka angielskiego;
• Bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie;
• Prawo jazdy kat. B.

Co oferujemy

• Pracę w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży;
• Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego;
• Atrakcyjny system nagród miesięcznych;
• Opiekę mentora podczas procesu onboardingu;
• Rozwój wewnątrz organizacji w ramach rekrutacji wewnętrznych;
• Program poleceń pracowniczych;
• Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę